W niedzielę, 19 września, odbędzie się V Sosnowicki Rajd na 6 łapach. Organizatorem wydarzenia jest Komunalne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach wraz z Fundacją Psia Kość.

To już piąta edycja Sosnowickiego Rajdu na 6 łapach. Organizuje go Komunalne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach oraz Fundacja Psia Kość. Głównym celem rajdu jest wyprowadzenie bezdomnego psa na spacer. Do przebiegnięcia jest około 5 kilometrów. Start planowany jest na godzinę 11:00, 19 września.

„Uwieńczeniem będzie nagrodzenie zwycięzców, którzy ukończą poszczególną trasę w najkrótszym czasie oraz zaliczą wszystkie „punkty kontrolne”. Przewidziane jest integracyjne ognisko, pyszna zupa, najlepsze pierogi, a na deser domowe ciasta. Więc niedzielny obiad i deser zapewniamy” – zachęcają organizatorzy.

Jako „wpisowe” schronisko prosi o wpłaty w wysokości 30 złotych na konto współorganizatora – Fundacji Psia Kość. Wszystko ze względu na deficyt mokrej karmy. Opiekunowie schroniska chcą te pieniądze przeznaczyć właśnie na wartościowy pokarm dla zwierząt.

Zapisy odbywają się wyłącznie mailowo na adres: rajdna6lap@onet.pl. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko zawodnika oraz informację, czy startuje z własnym psem, czy psem ze Schroniska w Sosnowicach (psy są przydzielane przez organizatorów).

Nie jest możliwy start z małymi szczeniętami, psami w podeszłym wieku, sukami w ciąży oraz psami chorymi. Pies nie może być ubrany w kaganiec, kolczatkę lub łańcuszek zaciskowy. Przez cały czas trwania rajdu opiekunowie są zobowiązani prowadzić swojego psa na smyczy. Regulamin rajdu oraz dane do przelewu bankowego są dostępne na stronie schroniska.