Już 5 lipca (czwartek) w godzinach 17.00-20.00 odbędzie kolejny Piknik Rodzinny na Kamieńskiej Marinie.Tym razem zapraszamy do świata muzycznego. W trakcie tego wydarzenia będzie można posłuchać koncertu zespołu Rebels, uczestników warsztatów muzyki dawnej pod kierownictwem Adama Deneki. Dla chętnych mamy także przygotowane tematyczne konkursy muzyczne. Stopień trudności będzie dostosowany do wieku naszych uczestników.

Poza tym będzie można przygotować sobie słowiański wianek, zapleść warkoczyki u naszej wolontariuszki Zuzi, zjeść watę cukrową od Happy Time, pomalować buzię u pani Walentyny Jaźwińskiej, wypić wyciskany sok jabłkowy robiony przez wolontariuszy z Klubu Seniora. Dla tych, którzy już myślą o wodnej bryzie z naszej kurtyny wodnej (dziękujemy za nią OSP Jarszewo) mamy dobre wieści: woda będzie i to w nadmiarze. Dlatego zawczasu warto pamiętać o zabraniu ubrań na zmianę.
Bedą także kajaki od MKŻ OPTI, dlatego też jeśli ktoś nie próbował tej formy aktywności, to zapraszamy. Bo wiemy jak bardzo kojące jest kołysanie na wodzie, zwłaszcza wtedy kiedy jesteśmy pod czujnym okiem profesjonalistów. Dla dorosłych będzie specjalne stoisko, gdzie będzie można sobie zbadać poziom cukru. A nad przebiegiem badania będzie czuwało Towarzystwo Diabetologiczne.
Ponadto będą mydlane bańki, kredy do malowania po chodnikach, słodkości od Piekarni Żelek i grill, który już czeka na to, by być ponownie rozpalonym.Dlatego też przypominamy o zabraniu ze sobą kiełbasek i … koca, bo skoro to piknik, to warto go świętować w sposób iście piknikowy.
Na deser mamy dla was nowość, która będzie towarszyła nam przez wszystkie pikniki: akcja Wymień się Książką. W tym celu zachęcamy do przejrzenia swoich księgozbiorów i przyniesienia przeczytanych książek, które dla sąsiada mogą być jeszcze użyteczne. Zapowiadana pogoda na ten dzień, to 22 stopnie Celsjusza i żadnej chmurki na niebie. Oby faktycznie tak było i żebyśmy mogli bez zadnych przeszkód atmosferycznych spotkać się już za kilka dni.  Zachęcamy także do polubienia nasego fan page na Facebooku: https://www.facebook.com/piknikirodzinnenakamienskiejmarinie/