Ósma sobota i niedziela 2018 roku była bardzo udana dla młodych piłkarzy Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień PomorskiSukcesami zakończyły się występy roczników 2011 oraz 2009.

W sobotę (24.02) młodzi piłkarze z rocznika 2011 szkolący się pod fachowym okiem trenera Pawła Pawlaczyka udali się do Szczecina by wystąpić w turnieju finałowym Ligi Europejskiej w ramach rozgrywek Szczecińskiej Ligi Mistrzów.  Występująca jako Paris Saint-Germain kamieńska drużyna osłabiona brakiem etatowego bramkarza Michała Termanowskiego, obrońcy Artura Zielińskiego oraz swojego szkoleniowca spisała się znakomicie. Prowadzeni w zastępstwie przez Piotra Beczaka młodzi piłkarze po zwycięstwie 4:1 z AS Monaco (Kick Off Szczecin), remisie 3:3 z Manchesterem City (Warta Gorzów), porażce 1:9 z Chelsea Londyn (Pogoń Szczecin), zwycięstwie 4:0 z Bayernem Monachium (AP Baltica Świnoujście) i na koniec po bardzo wyrównanym meczu zakończonym zwycięstwem 3:2 z Atletico Madryt (KP Przecław) zakończyli rywalizację na drugim miejscu.

Gdy rocznik 2011 rywalizował w SLM, ich o dwa lata starsi koledzy spotkali się w Hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim by przećwiczyć różne warianty gry przed niedzielnym turniejem w Gryficach. Ponieważ najlepiej zrobić to podczas meczu to podopieczni trenera Remigiusza Pęcaka zmierzyli się z drużyną złożoną z chłopców urodzonych w latach 2007, 2008 i 2009 kamieńskiej szkółki Pogoń Szczecin Football Schools.

To starcie co prawda wygrali prowadzeni przez Filipa Daroszewskiego większości starsi koledzy z PSFS, ale zaowocowało ono ponad 24 godziny później.

W niedzielę Rocznik 2009 udał się na zaproszenie Football Academy Gryfice do gryfickiej Gryf Areny gdzie rywalizował w Turnieju Winter Cup. Jak to często bywa prowadzeni przez Remigiusza Pęcaka młodzi piłkarze potrzebują dwóch trzech spotkań, aby pokazać pełnię swoich możliwości.

Gryficki turniej rozpoczęli oni co prawda od zwycięstwa 1:0 nad Bizonem Cerkwica, ale gdyby rywal był bardziej skuteczny to mogłoby to się zakończyć inaczej. W pierwszym spotkaniu oraz drugim zakończonym porażką 1:3 z Szkółką Piłkarską Goleniów trenera Piotra Hanuszkiewicza, gra nie wyglądała jeszcze tak jak powinna.

Od trzeciego pojedynku rywale nie mieli już recepty na młodych piłkarzy AP Gryf. Pewna wygrana 2:0 nad niebieską drużyną FA Gryfice dała drugie miejsce w grupie i przepustkę do półfinału. W 1/2 finału zawodnikom z Kamienia Pomorskiego i okolic przyszło się mierzyć z drugą drużyną gospodarzy. Dzięki zwycięstwu 1:0 młodzi piłkarze mięli szanse w wielkim finale zrewanżować się drużynie z Goleniowa i po dziesięciu minutach gry skorzystali z niej. 

Po zaciętym meczu i victorii 1:0 mogli świętować oraz na zakończenie turnieju odebrać medale oraz Puchar za zajęcie pierwszego miejsca w Turnieju FA Winter Cup dla rocznika 2009.