Gmina Dziwnów realizuje kolejną turę (czwartą w tym roku) oprysków przeciw meszkom i komarom. Walkę z tymi owadami, podobnie jak w latach ubiegłych, Burmistrz Gminy Dziwnów Grzegorz Jóźwiak, zlecił firmie z Kamienia Pomorskiego. Tym samym w dniach 22-24 sierpnia 2023 roku zostanie przeprowadzona IV tura zabiegów odkomarzania (metodą zamgławiania termicznego/odymiania) terenów otwartych zadrzewionych i zakrzewionych preparatami owadobójczymi.

Proces odkomarzania rozpocznie się od wtorku 22 sierpnia 2023 roku (Dziwnów), następnie w środę 23 sierpnia 2023 roku opryski będą realizowane w Międzywodziu, natomiast w czwartek 24 sierpnia w Dziwnówku i Łukęcinie. Opryski rozpoczną się wcześnie rano, tj. od godziny 6.00 rano.

– Pragniemy dodać, że odkomarzanie jest procesem, który wymaga określonych warunków atmosferycznych, dlatego podczas prowadzenia działań zwalczających te uciążliwe owady, istotne są właściwe warunki atmosferyczne. Zabiegi opryskiwania zastoisk wodnych, skupisk krzewów i zarośli spowodowały zauważalne zmniejszenie populacji komarów, co przekłada się na poprawę samopoczucia mieszkańców i zadowolenia turystów odwiedzających naszą nadmorską gminę – informują urzędnicy.

UM w Dziwnowie