Gmina Dziwnów realizuje drugą w tym roku turę oprysków przeciw meszkom i komarom. Walkę z tymi owadami, podobnie jak w latach ubiegłych, Burmistrz Gminy Dziwnów Grzegorz Jóźwiak, zlecił firmie z Kamienia Pomorskiego.

W dniach 25-27 czerwca 2024 roku zostanie przeprowadzona II tura (z czterech planowanych w tegorocznym sezonie) zabiegów odkomarzania (metodą zamgławiania termicznego/odymiania) terenów otwartych zadrzewionych i zakrzewionych preparatami owadobójczymi.

Proces odkomarzania rozpocznie się we wtorek 25 czerwca maja 2024 roku (Dziwnów), następnie w środę 26 czerwca maja 2024 roku opryski będą realizowane w Międzywodziu i Dziwnówku, natomiast w czwartek 27 czerwca 2024 roku w Łukęcinie. Opryski rozpoczną się wcześnie, tj. od godziny 6.00 rano.

Odkomarzanie jest procesem, który wymaga określonych warunków atmosferycznych, dlatego podczas prowadzenia działań zwalczających te uciążliwe owady, istotne są właściwe warunki atmosferyczne. Jeśli warunki pogodowe będą niesprzyjające wykonaniu oprysków, cała procedura zostanie przesunięta na późniejszy termin.