Gmina Dziwnów realizuje kolejną turę (trzecią w tym roku) oprysków przeciw meszkom i komarom. Walkę z tymi owadami, podobnie jak w latach ubiegłych, Burmistrz Grzegorz Jóźwiak, zlecił firmie z Kamienia Pomorskiego.

Tym samym w dniach 28-29 lipca 2023 roku zostanie przeprowadzona III tura zabiegów odkomarzania (metodą zamgławiania termicznego/odymiania) terenów otwartych zadrzewionych i zakrzewionych preparatami owadobójczymi. Proces odkomarzania rozpocznie się od piątku 28 lipca 2023 roku (Dziwnów), następnie w sobotę 29 lipca 2023 roku opryski będą realizowane w Międzywodziu, Dziwnówku i Łukęcinie. Opryski rozpoczną się wcześnie rano, tj. od godziny 6.00 rano.

Pragniemy dodać, że odkomarzanie jest procesem, który wymaga określonych warunków atmosferycznych, dlatego podczas prowadzenia działań zwalczających te uciążliwe owady, istotne są właściwe warunki atmosferyczne. Zabiegi opryskiwania zastoisk wodnych, skupisk krzewów i zarośli spowodowały zauważalne zmniejszenie populacji komarów, co przekłada się na poprawę samopoczucia mieszkańców i zadowolenia turystów odwiedzających naszą nadmorską gminę – czytamy w komunikacie.