Nowe Zakłady Aktywności powstają zgodnie z napiętym harmonogramem. Zakończyły się już prace fundamentowe oraz te związane ze stropem parteru. Inwestycja dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, ma zostać oddana w grudniu 2018 roku.

Prace rozpoczęły się w maju od wyburzenia baraku, w którym do tej pory znajdowały się m.in. Warsztaty Terapii Zajęciowej. Dziś na miejscu widać duży stopień zaawansowania przy budowie ścian konstrukcyjnych, podciągów i stropu piętra, co niebawem pozwoli rozpocząć prace na kolejnych kondygnacjach. Nowy budynek ma mieć trzy kondygnacje i łącznie 11.713 metrów sześciennych. Wykonawca rozpoczął także wykonywanie zewnętrznych instalacji przyłączeniowych. Na miejscu pojawią się także elementy małej architektury takie jak ławki, parkingi, śmietniki, chodniki, oświetlenie czy wjazdu.

Nowe Zakłady Aktywności Zawodowej będą zatrudniać 72 pracowników, w tym 51 osób niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym (obecnie pracuje tam 28 osób). Inwestycja Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ma zostać zrealizowana do końca roku. Jej koszt szacuje się na kwotę 4,7 mln złotych, z czego 2,8 mln  zł dofinansowanie zewnętrzne przyznane przez marszałka województwa.