Pędzili z prędkościami: 103, 115 i aż 137 km/h w terenie zabudowanym! Nie przewidzieli, że na ich drodze staną policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, którzy codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu. „Piraci drogowi” stracili prawa jazdy. Zapłacili również mandaty.

W czwartek (5 lipca 2018 r.), kamieńscy funkcjonariusze prowadzili pomiary prędkości w Łuskowie i Zastaniu (woj. zachodniopomorskie). Mimo tego, że każdy z kierowców dobrze zna przepisy ruchu drogowego i wie, że w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, wielu z nich o tym zapomina.

Policjanci z KPP w Kamieniu Pomorskim tylko w dwie godziny zatrzymali aż trzech kierujących, którzy przekonali się o tym, że nie ma tolerancji dla „piratów drogowych” i zagrożeń, jakie niesie ze sobą ich sposób jazdy. Mężczyzn ukarano mandatami, nałożono punkty oraz odebrano im uprawnienia do kierowania pojazdami:

5 lipca 2018 r., Zastań, przekroczenie o 53 km/h (jazda z prędkością 103 km/h) – Mężczyzna, 44 lata, ukarano mandatem, nałożono punkty, zatrzymano prawo jazdy.

5 lipca 2018 r., Łuskowo, przekroczenie o 65 km/h, (jazda z prędkością 115 km/h) – Mężczyzna, 54 lata, Samochód ciężarowy, Ukarano mandatem, nałożono punkty.

5 lipca 2018 r., Łuskowo, przekroczenie o 87 km/h, (jazda z prędkością 137 km/h) – Mężczyzna, 35 lat, ukarano mandatem, nałożono punkty, zatrzymano prawo jazdy

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim