Wymiana opon z letnich na zimowe powinna być priorytetem każdego użytkownika pojazdu. Wypada, aby wszyscy kierujący w niedługim czasie udali się do warsztatów wulkanizacyjnych celem zadbania o bezpieczeństwo własne jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Ważnym aspektem dla każdego użytkownika pojazdu jest wymiana ogumienia z letniego na zimowe. Czynność ta jest kluczowa celem zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Opony zimowe doskonale radzą sobie w niskich temperaturach oraz na zaśnieżonej, mokrej i oblodzonej nawierzchni. Dzięki temu ogumienie to zapewnia lepszą przyczepność i skraca drogę hamowania. Ponadto „zimówki” dają nam możliwość lepszej kontroli nad samochodem. Bezpieczny manewr jest kluczowy celem uniknięcia np. kolizji. Pamiętajmy, że będąc uczestnikiem ruchu drogowego bierzemy odpowiedzialność nie tylko dla siebie, ale również za innych. Stabilność pojazdu również jest bardzo ważna i dlatego dzięki oponom zimowym samochód nie jest narażony na niekontrolowane ruchy poprzez zachowanie odpowiedniej równowagi.

Pamiętajmy, bądźmy odpowiedzialni na drodze. Odpowiednio przygotujmy własny pojazd do warunków zimowych. Nie odkładajmy ważnych spraw na później. Kupując opony zimowe tak naprawdę inwestujemy w bezpieczeństwo nasze jak i innych uczestników ruchu drogowego. Odpowiedzialność = bezpieczeństwo.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim