Dziwnowscy członkowie sztabu WOŚP zapraszają wszystkich chętnych do pomocy w przygotowywaniu niedzielnego 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – „Czekamy na Was od 12.30”.

Niedziela rozpocznie się „Biegiem Policz się z cukrzycą”, który jak co roku wzywa do aktywności fizycznej i zwraca uwagę na problem cukrzycy. Następnie, od 10 do 16, Strzelnica Garnizonowa stanie się miejscem współpracy z jednostkami wojskowymi oraz stowarzyszeniami, oferując różnorodne aktywności związane z obronnością kraju.

Od 14 w Hali Sportowej w Dziwnowie, gdzie na ulicy Reymonta 10 wystąpią zespoły i artyści tacy jak Kukułeczka, Olimpia Emeschajmer, Trójkąt Bermudzki, Perfect szkoła tańca, a także mistrzowie kickboxingu: Jakub Pokusa, Bartłomiej Mienciuk oraz Karol Papenfus. Nie zabraknie również pokazów tańca od Focus szkoły tańca oraz pokazu mody Patrycji Pietkiewicz, a wieczór zakończy występ MADOX.

Przez cały czas trwania Finału WOŚP w Dziwnowie, odwiedzający będą mogli cieszyć się dodatkowymi atrakcjami. Prawdziwa kolejka z Parku Miniatur i Kolejek, fotobudka 360, Wesołe Miasteczko, pokazy wozów policyjnych, strażackich oraz wojskowych, pierwsza pomoc oferowana przez WOPR, Kurkowe Bractwo Strzeleckie, a także DKMS, który zajmuje się pomocą w zakresie przeszczepu szpiku. Dla łasuchów przygotowano słodką kawiarenkę i grill, a dla najmłodszych loterię oraz stanowiska do malowania twarzy i robienia warkoczyków.

Całe wydarzenie zakończy się o 20:30 „Światełkiem do nieba” – momentem, w którym uczestnicy wyrażają nadzieję i solidarność z potrzebującymi.