Czy po latach degradacji, dwór w Margowie trafi we właściwe ręce? Wszystko okaże się 22 maja, gdyż możliwe, że tego dnia obiekt zmieni swojego właściciela. Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kamieniu Pomorskim Dawid Opas przeprowadzi drugą licytację nieruchomości dworsko – parkowej. Cena wywoławcza wynosi zaledwie 168 tys. zł.

Początki margowskiej rezydencji rodziny von Elbe sięgają XVIII w. kiedy powstał ryglowy dwór stanowiący obecnie skrzydło północne. Wiadomo, iż w 1775 r. przeprowadzono pierwszy remont dworu kiedy to na wymianę fragmentów więźby dachowej i ścian przeznaczono 25 pni dębowych. W 1859 r. do fasady dobudowano ryzalit, a trzydzieści pięć lat później do budynku dostawiono skrzydło południowe z zachowaną do dziś wieżą z tarczą zegarową, zakończoną krenelażem, w modnym wówczas stylu eklektycznym łączącym elementy neogotyckie z neorenesansowymi.W 1903 r. przebudowane zostały szczyty dachu. Na jednym z nich od wewnętrznej strony do dziś zachował się pamiątkowy napis „I. v. E. 1903.”. Po 1945 r. dwór należał do Państwowych Nieruchomości Ziemskich, a później do Państwowych Gospodarstw Rolnych. Mieściły się w nim biura, szkoła, stołówka i mieszkania zakładowe. Po likwidacji PGR-ów obiekt był dzierżawiony, a następnie został sprzedany nie mając niestety szczęścia do właścicieli.

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kamieniu Pomorskim Dawid Opas, Kancelaria Komornicza nr II w Kamieniu Pomorskim na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 22-05-2019 r. o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Kamieniu Pomorskim mającego siedzibę przy ul. Kościuszki 13 w sali nr 209, odbędzie się druga licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: Grupa Finansowa CARGO Sp. z o.o. położonej: Świerzno, Margowo nr 1,2,3, dla której IV Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Kamieniu Pomorskim prowadzi księgę wieczystą o numerze KW SZ1K/00019405/0.