Kąpieliska Gminy Dziwnów, w tym Międzywodzie, Dziwnów i Dziwnówek, zostały uhonorowane prestiżowym międzynarodowym certyfikatem ekologicznym, znanym jako „Błękitna Flaga”. To wyróżnienie jest wyjątkowe, ponieważ potwierdza, że obszary te działają z pełnym poszanowaniem dla środowiska naturalnego, spełniając surowe standardy międzynarodowego programu „Błękitna Flaga”.

„Błękitna Flaga” to program, który jest uważany za złoty standard w dziedzinie zarządzania plażami i marinas. Kąpieliska, które otrzymują to wyróżnienie, muszą spełniać wysokie standardy jakości wody, prowadzić działania edukacyjne w dziedzinie ekologii, zapewniać bezpieczeństwo użytkownikom oraz efektywnie zarządzać środowiskiem.

Władze Gminy Dziwnów i lokalna społeczność poświęciły wiele wysiłku, aby zapewnić, że ich plaże będą nie tylko atrakcyjne dla turystów, ale także zrównoważone i przyjazne dla środowiska. Dzięki inicjatywom takim jak monitoring jakości wody, edukacyjne programy ekologiczne dla dzieci i dorosłych oraz zwiększenie świadomości bezpieczeństwa na plaży, udało się osiągnąć ten znaczący sukces.

Turystów odwiedzających kąpieliska Gminy Dziwnów można teraz zapewnić, że będą mogli korzystać z plaż najwyższej jakości, które są zarządzane w sposób odpowiedzialny i z poszanowaniem dla środowiska. To wyróżnienie na pewno przyciągnie jeszcze więcej odwiedzających, którzy będą mogli cieszyć się pięknem przyrody, czystymi wodami Bałtyku i doskonałą infrastrukturą, jednocześnie mając świadomość, że ich obecność nie szkodzi delikatnym ekosystemom regionu.

Warto również podkreślić, że Błękitna Flaga nie jest przyznawana raz na zawsze – to wyróżnienie wymaga ciągłego monitorowania i utrzymania standardów. Gmina Dziwnów zobowiązała się do podtrzymywania tych wysokich standardów, dzięki czemu kąpieliska te będą mogły nadal być symbolem jakości i zrównoważonego rozwoju.