Kandydujący do Sejmu Grzegorz Napieralski, Teresa Kalina, Beata Kiryluk, Artur Łącki pojawili się dziś (28.09) w Kamieniu Pomorskim, aby przekonywać mieszkańców do wzięcia udziału i głosowaniu na Koalicję Obywatelską.

– Ja w Kamieniu Pomorskim czuje się jak w domu. Najlepsze wyniki robię w Szczecinie i Kamieniu Pomorskim. Powiedziałem sobie, że jestem trochę jak biskup Szczecińsko – Kamieński. Dokładnie tak się czuję. Wszystkim, wszędzie i zawsze powtarzam, w Kamieniu Pomorskim jest najpiękniejszy rynek w Polsce – rozpoczął poseł Sławomir Nitras.

Powrócił strach

– Mieliśmy konferencję pod pocztą w Szczecinie z marszałkiem Grodzkim. Dziewczyny pracujące na poczcie, pod pocztą główną wyglądały przez okno i krzyczały przez okno „uwolnijcie nas”. Wielu Polaków się boi publicznie powiedzieć jakie ma poglądy. Ten fakt obciąża Kaczyńskiego i całą bandę, która wolnych Polaków, obywateli wolnej Unii Europejskiej doprowadzili do takiego stanu – grzmiał poseł PO.

« z 17 »

W ocenie Sławomira Nitrasa, ludzie się boją, ale zagłosują za wolnością. – Tym wszystkim, którzy się boją chciałbym obiecać jedną rzecz. Nie będziecie po 15 października niczego musieli się bać – zapewniał.

„Kaczyński chce zamknąć granice”

– To nie Niemcy czy Unia Europejska chce wprowadzić granice. Unia to cztery wolności, wolność przepływu ludzi, usług, kapitału i wolność przepływu towaru. Dzięki temu jesteśmy bardziej wolni i bogatsi. Jeśli chcemy, żeby w Polsce wróciły granice, to nie żaden Niemiec Polak czy Hiszpan tylko Kaczyński – wskazywał parlamentarzysta – Kiedy przekraczacie granicę w Kołbaskowie czy Świnoujściu to zawsze był znaczek, że wjeżdżasz do Polski i znaczek Unii Europejskiej. Dziś go nie ma, jest tylko Polska.

W ocenie Nitrasa to są wybory o tym, czy będziemy ludźmi wolnymi, czy będziemy mieli paszport Polski, paszport Unijny czy zostanie on nam zabrany.

– Dzisiaj kiedy na wschodzie są krwawe dyktatury ludzie uciekają bo nie ma wolności. Dlatego, że Polska jest w Unii Europejskiej i dziś jest bezpiecznie, dlatego każdy kto powoduje konflikty z naszymi sąsiadami na zachodzie nie jest Polskim patriotą. Kiedy przyjdzie godzina próby, oni będą pamiętać nasze złe słowa i gesty – ocenił poseł PO.