Kampania wyborcza w Golczewie zainicjowana? Rada Miejska w Golczewie podjęła decyzję w sprawie przesunięć środków w budżecie. Jedną z pozycji, która wzbudziła wiele kontrowersji, było przeznaczenie 70 tys. złotych na promocję. Jak ujawnił w trakcie sesji Maciej Zieliński, pieniądze mają zostać przeznaczone na występ zespołu „Ich Troje”. – Niech ludzie przyjdą, oglądają, ten zespół nie kosztuje wcale tak dużo jak na tak dużą gwiazdę – stwierdził Zastępca Burmistrza Lech Ferdynus.

Mamy rok wyborczy i nagle w budżecie decydujemy się o przeznaczeniu 70 tysięcy złotych. Na co gmina Golczewo zamierza wydać 70 tysięcy złotych – dopytywał w trakcie dzisiejszej sesji radny Tomasz Caban.

Uchwała już w kuluarach wzbudzała wiele kontrowersji. W trakcie sesji wywiązała się nad nią burzliwa dyskusja. Na co szczegółowo miałyby być wydane środki? Skarbnik gminy nie potrafiła udzielić odpowiedzi. – Nie mam takich danych, muszę je przygotować – stwierdziła.

Tych pieniędzy nigdy nie będzie dosyć, proszę nie mówić że pieniędzy wystarczy i wystarczająco promowana jest nasza gmina. Zrobiliśmy piękną plażę i musimy ją promować. Mamy wiele sytuacji, gdzie podmioty zewnętrzne proszą o różnego rodzaju środki, organizujemy coraz więcej imprez jak Bieg 16 Zakrętów, Triathlon, tego jest coraz więcej. Przypisywanie tego temu, że jest rok wyborczy jest niestosowne. Na tą chwilę, nawet nie mamy takich podstawowych rzeczy jak gadżety z naszym logo, herbem żeby dać delegacjom odwiedzającym gminę – stwierdził zastępca burmistrza Golczewa.

O wiele więcej na temat tego na co miałyby być wydane środki miał do powiedzenia jeden z Mieszkańców.

Planowaliście Dni Golczewa w okresie jesiennym – zimowym. Po występie na Golczewskich żabkach, gdy Burmistrz się ocknął, chciałoby się powiedzieć, że wytrzeźwiał, wróciliście do pracy i stwierdziliście, że występ Pana Burmistrza trzeba jakość przykryć. Wtedy padło hasło, że na Dniach Golczewa musi być ktoś jeszcze, bo zespół Excited nie będzie wystarczającą atrakcją. Wtedy padło hasło, ściągamy kogoś jeszcze. Padło też hasło, że pieniądze nie grają roli. Zaczęliście pracować ale żadna gwiazda nie chciała do Was przyjechać bo takie sprawy załatwia się dużo wcześniej. Dostaliście propozycję występu zespołu „Ich Troje”, a mają oni opinię zespołu z którym żaden menadżer nie chce współpracować, bo są horrendalnie drodzy i żaden menadżer nie chce z nimi współpracować. Chciałbym zapytać Pana Zastępcę Burmistrza dlaczego z publicznych pieniędzy spełnia się kaprysy Pana Burmistrza? – dopytywał Maciej Zieliński.

Na sali zabrakło Burmistrza Andrzeja Danieluka. Głos w jego imieniu zabrał Zastępca Burmistrza. – „Ich Troje”, niech ludzie przyjdą, oglądają, ten zespół nie kosztuje wcale tak dużo jak na tak dużą gwiazdę. Może nie róbmy tutaj kampanii wyborczej – stwierdził Lech Ferdynus.