W tym roku coroczne Senioralia w  w Kołobrzegu odbyły się 9 i 10 września. Niestety po pandemii wyraźnie zmniejszyła się ilość przybyłych chętnych przedstawicieli zaprzyjaźnionych Uniwersytetów, ale i tak dwa dni spędzone w Kołobrzegu były pożytecznym i przyjemnym czasem. Pierwszego dnia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kamieniu Pomorskim reprezentowały dwie osoby z Zarządu.

Program był jak zwykle związany z oficjalnym otwarciem tegorocznego święta osób  trzeciego wieku, w auli Regionalnego Centrum Kultury, gdzie zgromadzeni przedstawiciele różnych UTW i organizacji senioralnych mogli wysłuchać ciekawych wypowiedzi zaproszonych gości w panelu, którego tematem było teraźniejsze postrzegania seniorów. W porównaniu do kilkudziesięciu lat wstecz, obecni seniorzy to osoby wyglądające o wiele młodziej, których ubiór często nie odróżnia ich od młodszych osób, aktywnie uczestniczący w różnych dziedzinach życia, biorących udział w sporcie, rozwijających swoje pasje oraz bardzo, bardzo zajętych. Benjamin Franklin kiedyś powiedział, że ” Nie starzeje  się ten, kto nie ma na to  czasu”. 

Prezeska Kołobrzeskiego UTW, Irena Frankiewicz,  od włodarzy miasta otrzymała symboliczny klucz i Kołobrzeg przez dwa dni „należał” do Seniorów. Wieczór wszyscy goście spędzili na dyskotece w Hotelu Aqarius, gdzie przez kilka godzin bawiono się doskonale przy dobrej muzyce. Drugiego dnia do Kołobrzegu zjechali pozostali reprezentanci UTW i już w dużych barwnych grupach wszyscy przemaszerowali przez uzdrowiskową część Kołobrzegu w takt orkiestry wojskowej i aplauzie spacerujących wczasowiczów i kuracjuszy. Ten dzień zakończyły występy  zespołów wokalnych, tanecznych, i kabaretowych w kołobrzeskim Amfiteatrze.

Kamieński Uniwersytet reprezentował zespół wokalny Fantazja, działający  w ramach  UTW  od 8 lat, a w Kołobrzegu wystąpił po raz pierwszy. Członkowie zespołu pod kierownictwem Aleksandra Wiśniowieckiego – honorowego członka kamieńskiego UTW, przygotowali  świetny repertuar i w trakcie występu byli nagradzani gromkimi brawami  przez gości zgromadzonych w Amfiteatrze.

UTW Kamień Pomorski