Mamy już wyniki wstępnego rozliczenia 27. Wielkiego Finału WOŚP w Kamieniu Pomorskim. Jak poinformował Jurek Owsiak, pieniądze z tegorocznej aukcji, i te zebrane przez wolontariuszy, zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Pieniądze ze zbiórki WOŚP 2019 trafią też do placówek z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Od trzynastu lat w trakcie trwania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą” a za datki zebrane przy rejestracji na biegu zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych. Tego roku po raz pierwszy zorganizowano ten bieg pod opieką Kamieńskiego Sztabu WOŚP.

Łącznie podczas trwania 27. Wielkiego Finału WOŚP Kamieński Sztab, wraz z wszystkimi wolontariuszami i osobami o ogromnym sercu, zebrał 72 717,13zł, z czego 17 180zł pozyskano na samych aukcjach w Kamieniu Pomorskim. Przykładowo Pobierowo uzbierało 875zł i 100 dolarów, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim pobiła swój rekord – 2 182,42zł.

Ze sprzedaży cegiełek na Pierwszym Kamieńskim Biegu „Policz się z cukrzycą” uzyskano 1577,06zł. Są to wstępne informacje. Do podanych kwot należy doliczyć obcą walutę. 

źródło:
Organizator