Pragniemy poinformować Państwa, że podczas tegorocznego sezonu letniego policjanci powiatu kamieńskiego, pełnić będą służby nie tylko w sposób tradycyjny, ale także w patrolach: rowerowych, na quadach i na łodzi służbowej. Wszystko dla Państwa bezpieczeństwa.

Jak co roku nasi policjanci pełnić będą służby nie tylko w patrolach pieszych czy w radiowozie, ale także w patrolach: rowerowych, z wykorzystaniem łodzi policyjnej, skuterów i quadów.

Taki, a nie inny sposób pełnienia służby ułatwi wzajemny, bezpośredni kontakt społeczeństwa i funkcjonariuszy. Każdy może podejść i zwrócić się do funkcjonariusza o pomoc lub interwencję, a także przekazać swoje uwagi dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie.

Już teraz, dla bezpieczeństwa, mundurowi systematycznie przeprowadzają:

  • kontrole kąpielisk niestrzeżonych;
  • kontrole wędkarzy i osób korzystających ze sprzętu pływającego;
  • kontrole stanu trzeźwości osób dbających o bezpieczeństwo wczasowiczów;
  • wykłady na temat bezpiecznego wypoczynku z wszystkimi zainteresowanymi osobami (zgodnie z założeniami różnych programów profilaktycznych, takich jak: „Bezpieczne wakacje”, „Kręci mnie bezpieczeństwo”, „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych”).
  • biorą udział w wielu imprezach: sportowych, profilaktycznych, których głównymi zadaniami jest przekazanie najmłodszym wiedzy na temat zasad bezpiecznego zachowania się w każdej sytuacji i udzielania pomocy innym osobom.

sierż. Aleksandra Berenda