Kluczyki do 6 nowych samochodów policyjnych dla Komend Powiatowych Policji przekazał w piątek (22.06) wojewoda Tomasz Hinc i komendant wojewódzki policji insp. Jacek Cegieła. 5 radiowozów trafi do policjantów z Gryfina, Kamienia Pomorskiego, Kołobrzegu, Polic i Świdwina. Nieoznakowany samochód z wideorejestratorem będzie służył do pracy funkcjonariuszom z Kołobrzegu.

– W sumie do zachodniopomorskich policjantów trafią 23 samochody kupione przez Komendę Główną Policji – powiedział komendant wojewódzki policji insp. Jacek Cegieła. – Wierzę, że pozwoli to skutecznie podnieść poziom bezpieczeństwa na naszych drogach.

Wartość każdego z 5 radiowozów to prawie 60 tys. zł. Nieoznakowane BMW z wideorejestratorem kosztowało 193 ty. zł. Temat smoachodów kamieńskiej policji opisywaliśmy na początku czerwca. Brak radiowozów kamieńskiej drogówki pojawił się nawet w trakcie dyskusji nad wnioskiem o odwołanie wicepremier Beaty Szydło. Poruszyła go posłanka Urszula Augustyn, w odpowiedzi na wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego.