W ubiegłym tygodniu po raz pierwszy na drogach powiatu kamieńskiego prowadzone były kontrole drogowe z wykorzystaniem drona. W ciągu trzech godzin funkcjonariusze ujawnili 12 wykroczeń. Wszystkie auta zostały zatrzymane do kontroli drogowej, a kierujący nie uniknęli konsekwencji.

W ubiegłym tygodniu na drodze krajowej numer 3 (Szczecin- Świnoujście) funkcjonariusze z kamieńskiej „drogówki” prowadzili swoje działania wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Wykorzystywali drona, aby kontrolować z powietrza zachowania kierowców na drodze. Jednocześnie w obu kierunkach drogi znajdowały się patrole policjantów kamieńskiej drogówki.

W ciągu trzech godzin funkcjonariusze ujawnili 12 wykroczeń. Wszystkie zostały zauważone z powietrza i zarejestrowane, a kierujący pojazdami zatrzymani do kontroli drogowej i ukarani mandatami karnymi. Były to wykroczenia polegające na nieprawidłowym wyprzedzaniu pojazdów, niekorzystaniu z pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy przez kierujących, jaki i pasażerów oraz korzystaniu z telefonów komórkowych podczas jazdy.

Kontrolowani kierowcy zaskoczeni byli całą sytuacją, gdyż nie spodziewali się tego typu działań z powietrza. Była to pierwsza tego typu akcja na drogach powiatu kamieńskiego. Mając jednak na względzie bezpieczeństwo ruchu drogowego, działania te prowadzone będą cyklicznie w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2021”.