Warte ponad 2,6 mln złotych pojazdy w obecności Wojewody Zachodniopomorskiego, posłów Michała Jacha oraz Leszka Dobrzyńskiego i lokalnych samorządowców oficjalnie przekazano strażakom z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim dzięki dużemu wsparciu z samorządów oraz innych instytucji pozyskała w sumie trzy nowe samochody. Dotychczas wykorzystywane Renault trafiło do strażaków ochotników ze Stawna, a ciężka Scania do strażaków z Wolina. W ich miejsce, w Komendzie pojawił się zupełnie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA-Rt 3,6/16 MAN – o wartości blisko 1,1 mln złotych, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA-Rt 5/36 MAN – o wartości 1,3 mln złotych oraz lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy SLRR marki ISUZU – o wartości 227 550 złotych.

Komenda zyskała także użytkowane dotychczas przez strażaków z Wałcza i Stargardu – ciągnik siodłowy z cysterną oraz drabinę. Zdobycie nowych wozów nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie z budżetu państwa, środki z Gminy Kamień Pomorski, Gminy Wolin oraz Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

« z 27 »