W obecności Burmistrz Kamienia Pomorskiego, Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Urzędzie Miejskim podpisano dziś (11.01) porozumienie dotyczące zachodniopomorskiej karty seniora oraz karty dużej rodziny.

Z początkiem nowego roku pojawiają się kolejne pomysły na ciekawe realizacje zdań z zakresu wspierania naszych seniorów. Cieszę się ogromnie, że wspólnie z Urzędem Marszałkowskim obecnym tu Marszałkiem Jarosławem Rzepą możemy wprowadzić w życie kartę seniora oraz kartę dużej rodziny która pozwoli osobom starszym uaktywnić się wzmocnić więzi międzypokoleniowe również z innymi mieszkańcami województwa zachodniopomorskiego. Porozumienie które dziś podpisujemy da możliwość dostosowania bogatej oferty i zarazem wyboru pośród różnych propozycji instytucji kultury, sportu, zdrowia, podmiotów gospodarczych i innych dla kilkuset mieszkańców naszej gminy. Zapraszamy również do udziału w programie chętne podmioty gospodarcze z terenu Gminy Kamień Pomorski z których oferty będzie można skorzystać w przyszłości skorzystać. O szczegółach poinformujemy niebawem – powiedział Burmistrz Stanisław Kuryłło.

 

Wsparciem Zachodniopomorskiej Karty Seniora objęte są osoby starsze zamieszkałe na terenie województwa zachodniopomorskiego. Karta umożliwia korzystanie, na preferencyjnych warunkach, z katalogu ofert: kultury, edukacji, rekreacji, transportu i innych usług oferowanych przez partnerów Programu. O Zachodniopomorską Kartę Seniora mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 60 lat. Karty wydawane są bezpłatnie.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Zniżek mogą udzielać nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”. Od 1 stycznia 2018 r. Karta Dużej Rodziny dostępna jest w dwóch formach: tradycyjnej (tj. plastikowej) i elektronicznej (tj. na urządzeniach mobilnych).