Mieszkańcy Ukrainy, uciekający przed wojną, masowo napływają do naszego kraju. Ze względu na bardzo trudną sytuację w jakiej znależli się nasi bracia i siostry z sąsiedniego kraju, postanowiliśmy zorganizować zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy – mówi Patrycja Pietkiewicz, organizatorka zbiórki.

Tysiące osób koczujących na granicy, głodnych, zmarzniętych, często są to dzieci i ludzie starsi, którzy w jednej chwili stracili bliskich i dach nad głowa i dorobek życia.

– Najważniejsze w tym momęcie to nasze wsparcie i pomoc, to jedyne co możemy dla tych ludzi zrobić. Potrzebna jest żywność, leki, apteczki, środki higieny osobistej, ubrania, śpiwory, koce, ręczniki.

Jeśli mają Państwo możliwość i chcą wspomóc naszych sąsiadów to potrzebne artykuły zbierane są w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Dziwnowskiej 14b

Jeśli znają Państwo rodziny uchodzców, które właśnie dotarły w nasze okolice i potrzebują pomocy, proszę o kontakt pod numer 793-970-999 , taka pomoc będzie udzielona.

Jeśli mają Państwo chęć wspomóc finansowo organizacje Mi-Gracja Szczecin, która wspiera uchodzców z Ukrainy ,wpłatę można dokonać na numer konta 06 1140 2004 0000 3102 7967 2934 tytułem darowizny.