Wrzesień w Międzyzdrojach zapowiada się jako pełen wrażeń miesiąc, obfitujący w różnorodne wydarzenia kulturalne, sportowe i edukacyjne.
4 września (środa)
Warsztaty sensoplastyczne
Godzina: 16:00
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna
Pierwszym wydarzeniem miesiąca będą warsztaty sensoplastyczne, które odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. To doskonała okazja dla najmłodszych, aby poprzez zabawę rozwijać swoje umiejętności sensoryczne i manualne.
6 września (piątek)
31 Akcja Sprzątania Świata – Posprzątajmy Nadbałtyckie Plaże
Godzina: 10:00
Miejsce: Plaża
Tradycyjnie, jak co roku, odbędzie się akcja sprzątania plaż nad Bałtykiem. To wydarzenie jest częścią międzynarodowej inicjatywy mającej na celu zwiększenie świadomości ekologicznej i dbałości o nasze środowisko.
7 września (sobota)
Narodowe Czytanie – „Kordian” Juliusza Słowackiego
Godzina: 12:00
Miejsce: Park Zdrojowy im. F. Chopina
W tym roku podczas Narodowego Czytania będziemy mogli usłyszeć fragmenty „Kordiana” Juliusza Słowackiego. To wyjątkowe wydarzenie, które co roku przyciąga miłośników literatury i mieszkańców pragnących wspólnie celebrować polską kulturę.
Morsowanie z Filarami Zdrowia
Godzina: 17:00
Miejsce: ul. Pomorska 5
Dla miłośników aktywnego spędzania czasu i hartowania organizmu, organizatorzy przygotowali kolejną sesję morsowania, która odbędzie się przy ul. Pomorskiej 5.
8 września (niedziela)
Piknik z Olimpijczykami
Godzina: 13:00
Miejsce: Aleja Gwiazd
Piknik z Olimpijczykami to wydarzenie, podczas którego mieszkańcy będą mieli okazję spotkać się z polskimi sportowcami, posłuchać ich historii oraz spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych.
11 września (środa)
Rodzinne warsztaty plastyczne pt. „Dzień Marzyciela”
Godzina: 16:00
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna
Biblioteka zaprasza rodziny na warsztaty plastyczne, podczas których dzieci i rodzice będą mogli tworzyć prace inspirowane własnymi marzeniami.
14 września (sobota)
Warsztaty deskorolki
Godzina: 10:00
Miejsce: Skatepark przy stadionie miejskim im. Ireny Szewińskiej
Miłośnicy jazdy na deskorolce będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów podczas warsztatów w skateparku.
Święto Pieczonego Ziemniaka
Godzina: 14:00
Miejsce: Tawerna przy Jeziorku Turkusowym
Kolejne wydarzenie to Święto Pieczonego Ziemniaka – tradycyjna impreza kulinarna, podczas której będzie można spróbować różnorodnych potraw na bazie ziemniaka.
Morsowanie z Filarami Zdrowia
Godzina: 17:00
Miejsce: ul. Pomorska 5
20-22 września (piątek – niedziela)
RCR CUP 2024
Miejsce: Stadion miejski im. Ireny Szewińskiej
To wydarzenie sportowe to prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji i wyścigów samochodowych. RCR CUP to emocje, rywalizacja i niesamowite widowisko dla całej rodziny.
22 Spotkania Artystyczne Seniorów
Miejsce: Międzynarodowy Dom Kultury, amfiteatr
Wstęp wolny
Przez trzy dni Międzynarodowy Dom Kultury gościć będzie seniorów z całego kraju, którzy zaprezentują swoje talenty artystyczne. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć niezwykłe występy muzyczne, taneczne i teatralne.
21 września (sobota)
XXVI Jesienne Biegi Przełajowe
Godzina: 11:00
Miejsce: Boisko przy Szkole Podstawowej nr 1
Dla miłośników aktywności fizycznej, biegi przełajowe to doskonała okazja do sprawdzenia swojej kondycji na trasie pełnej naturalnych przeszkód.
22 września (niedziela)
Warsztaty deskorolki
Godzina: 10:00
Miejsce: Skatepark przy stadionie miejskim im. Ireny Szewińskiej
26 września (czwartek)
Koncert finałowy uczestników Mistrzowskiego Kursu Wokalnego
Godzina: 17:00
Miejsce: Międzynarodowy Dom Kultury
Finałowy koncert uczestników Mistrzowskiego Kursu Wokalnego to uczta dla miłośników muzyki klasycznej. Wykonawcy zaprezentują efekty swojej pracy pod okiem wybitnych pedagogów.
28 września (sobota)
Dzień Ottona
Godzina: 16:00
Miejsce: Grodzisko w Lubinie
Wrzesień zakończymy historycznym akcentem podczas Dnia Ottona, gdzie uczestnicy będą mieli okazję przenieść się w czasie do epoki średniowiecza.
1 komentarzy
świnoujściak mówi:
wrz 2, 2024
o godzinie 19:33
Za Dzień Ottona wielkie brawa!!!! Naczytawszy się książek historycznych o Ottonie, jeżdżąc rowerem jego śladami (od Wołogoszczy czyli Wolgastu, przez Usedom=Uznam, Garz=Gardziec, Karsibór – tu akurat tylko przypuszcza się że był – przez Lubin, Wolin po Cerkwicę) dziwiłem się, że tak mało jest upamiętnień tego wielkiego czlowieka a pośrednio i księcia polskiego, B.Krzywustego, który po prostu wysłał Słowianom tego misjonarza, by pokojowo ewangelizował. Był okres, że pieczołowicie kultywowano pamięć o Wikingach, o ludzie nam obcym, o Prusakach (forty w Ś-ciu), a o św.Ottonie, Niemcu, ale wysłanym przez władcę polskiego …prawie amnezja. Tylko Kk czcił i upamiętniał tego świętego, który we wspaniały sposób prezentował sobą kilka niby przeciwnych sobie dziedzin czy sfer – niemczyznę, słowiańskość,politykę i ewangelizację. Mało jest postaci w historii, które by godziły w sobie te „żywioły” i były natchnieniem dla Niemców i Polaków do pokojowego współistnienia.