Dzień rozpoczął się historycznym turniejem piłkarskim im. Stanisława Kowalskiego. Był to pierwszy tego typu turniej w historii Golczewa, a udział w nim wzięło wiele drużyn z okolicy, w tym Jantar Dziwnów, Sparta Gryfice, AMP Nowogard, MKS INO Białuń, Iskra Golczewo, Ina Ińsko, Sarmata Dobra i Wicher Brojce.

Nie tylko sportowe emocje działały na pełnych obrotach. W sobotnie popołudnie golczewska scena ożyła występami lokalnych artystów. Zespół Śpiewaczy „Maliny”, działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Golczewie, wprowadził publiczność w biesiadny nastrój, prezentując swój repertuar. Kolejnym punktem programu był występ dzieci i młodzieży z HeartBeat Dance Studio z Golczewa i Kamienia Pomorskiego, który zachwycił publiczność swoją energią, talentem, choreografią i muzyką.

Główną częścią festynu było Kabaretowe Super Show. Na scenie zaprezentowali się cenieni artyści kabaretowi, takie jak Bartosz Gajda Publiczny, Jarosław Sobański, Andrzej Kozłowski, Damian Lebieda, Kabaret Czwarta Fala i Jerzy Kryszak. Ich występy dostarczyły publiczności nie tylko rozrywki, ale także refleksji na wiele tematów.

Nie zabrakło również nuty międzynarodowej. Włoskie melodie i przeboje zaprezentowali Angelika i Thomas Grotto, znani jako A&TGrotto.

Jednak festyn nie był tylko o rozrywce, ale także o edukacji i kulturze. Przy pomocy multimedialnego pokazu laserowego, uczestnicy festynu mieli okazję poznać bogatą historię regionu, w tym dzieje zamku golczewskiego, legendy związane z miastem, jak i jego herb. Finał artystycznej części wydarzenia stanowił występ lokalnych artystów hip-hopowych: Chomik Official, Bladi i Kuben, którzy dostarczyli publiczności energiczne i pełne pasji utwory. Ta część programu pokazała, jak ważne jest wspieranie młodych talentów w lokalnej społeczności.

« z 150 »

Na koniec wydarzenia uczestnicy mogli bawić się pod gołym niebem z ekipą El Wariaci, która zapewniła świetną zabawę dla osób w każdym wieku. Warto również wspomnieć, że festyn był okazją do prezentacji stoisk różnych instytucji i organizacji pozarządowych, które odegrały ważną rolę w społeczności. Nadleśnictwo Rokita, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z Kamienia Pomorskiego wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Golczewie, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej oraz Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wolina to tylko niektóre z organizacji, które zaprezentowały się podczas festynu.

„Kabaretowe Powitanie Lata w Golczewie” nie byłoby możliwe bez wsparcia finansowego ze środków Unii Europejskiej. Wydarzenie to było współfinansowane w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Organizatorzy wydarzenia chcieli wyrazić swoją wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do jego sukcesu. Wydarzenie to było ważne nie tylko jako forma rozrywki, ale także jako sposób promowania walorów rekreacyjnych i przyrodniczych Gminy Golczewo, a także umożliwienia mieszkańcom i gościom zapoznania się z działalnością lokalnych organizacji. Nie ma wątpliwości, że „Kabaretowe Powitanie Lata w Golczewie” będzie długo pamiętane przez wszystkich uczestników, a także stanowi inspirację dla innych społeczności, jak ważne jest świętowanie i promowanie lokalnej kultury i dziedzictwa.

źródło:
UM w Golczewie