Degustacje potraw z ryb, warsztaty kulinarne „Ryba od podstaw” prowadzone przez wolińskiego kucharza Karola Studzińskiego oraz zabawy i atrakcje dla dzieci, a także występy zespołów muzycznych, porady dietetyków dla całych rodzin oraz konkursy z wiedzy o rybach — takie atrakcje czekają na wszystkich, którzy pojawią się w najbliższy weekend w Wolinie.

Impreza odbędzie się w sobotę i niedzielę, w godzinach 12:00-18:00, na Błoniach i rozpocznie drugi cykl programu promocyjno-edukacyjnego pod nazwą „Wolin z Rybą na talerzu”. Głównym celem podejmowanych w ramach programu działań jest propagowanie wiedzy o rybach z regionu Pomorza Zachodniego oraz promocja zdrowego trybu życia poprzez spożywanie ryb z lokalnych połowów.

W tym roku organizatorzy szczególną wagę przywiązują do promowania wiedzy o rybach wśród najmłodszych, dlatego w plenerowym kinie będzie można zobaczyć m.in. pierwszy odcinek animowanego cyklu dla najmłodszych pt. „Przyjaciele Rybki Wolinki”. Projekt realizowany jest przez Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków, a wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020”.