Na 7 meczów oficjalnych rozegranych z Pogonią II Szczecin nigdy nie padł bezbramkowy remis, a tylko jednokrotnie padła jedna bramka. Już w sobotę w Wolinie odbędzie się starcie pomiędzy drugą drużyną Pogoni Szczecin, a zespołem Vinety.

Piłkarze Pogoni „odbili się” od dna ligowej tabeli w Nowych Skalmierzycach i ruszyli w marsz ku górze tabeli. Wygrali później u siebie ze Stolemem Gniewino, a następnie pokonali na wyjeździe Błękitnych Stargard. W ostatniej kolejce zremisowali na własnym obiekcie z będącym jednym z faworytów do awansu Zawiszą Bydgoszcz.

Naprzeciw młodej, utalentowanej drużynie Pogoni w sobotę w Wolinie stanie lider rozgrywek – Vineta. Zespół ambitny, harujący na całej powierzchni boiska po to, aby strzelić o jedną bramkę więcej od rywala. Trzeba przyznać, że wychodzi to wyśmienicie – Vikingowie mimo tego, że nie zachowali jeszcze czystego konta w rozgrywkach, wygrali 6 z 7 dotychczasowych spotkań. Zawsze jedną bramką.

Bilans spotkań oficjalnych z Pogonią II: Vineta 3:2 Pogoń II, Pogoń II 3:0 Vineta, Vineta 0:2 Pogoń II, Pogoń II 2:0 Vineta, Vineta 1:2 Pogoń II, Pogoń II 0:1 Vineta, Vineta 3:1 Pogoń II