Piknik z Animacją to dwudniowe wydarzenie prezentujące mieszkańcom Wolina filmy animowane z całej Polski. Piknik rozpocznie się 30 lipca powarsztatowym pokazem filmów wykonanych przez dzieci i młodzież z Gminy Wolin, które przez ostatnie 2 tygodnie pod okiem instruktorów: dr Izabeli Plucińskiej i Adama Frankiewicza tworzyli i udźwiękawiali swoje animacje. Piątek to kino animowane dla dzieci, ale też specjalny pokaz dedykowany osobom dorosłym.

W programie zobaczyć będzie można selekcję najlepszych filmów wybranych przez widzów z całego kraju w ramach Festiwalu O!Pla’21. Wieczór zakończy występ zespołu Style Blues. Kolejny dzień to pokazy filmów lokalnych. Do Wolina zjadą artyści z całej okolicy by pokazać swoje dzieła z dziedziny animacji. Będzie okazja do rozmów i dyskusji na temat tej wyjątkowej dziedziny. Spotkać będziecie mogli min: nominowaną do Oskara Izabelę Plucińską, czy Bydgoską reprezentację Fundacji Czarny Karzeł. Koniec wieczoru należy do Adama Frankiewicza, który zagra niezwykły koncert Chiptunesowy – Kompozycja „La Mutante” przygotowana została na układzie dźwiękowych OPL3, służącym niegdyś do pisania muzyki dla starych gier pod systemem DOS. Całość została skomponowana na najmniejszym laptopie lat 90tych Toshibie Libretto 70ct wielkości kasety VHS.

Wszystko w ramach letniego plenerowego relaksu na leżakach. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci w postaci animacji, gier, zabaw, popcornu i waty cukrowej. W sobotę od godziny 10:00 oglądać będzie można sportowe zmagania młodych zapaśników a od godziny 11:00 do wieczora na najmłodszych czekać będzie strefa dmuchanych zjeżdżalni.