To widok, z jakim borykają się mieszkańcy ulicy Rejtana w Kamieniu Pomorskim po zmroku. Brak światła, to jednak nie największy problem Mieszkańców. – Zaparkowane przy drodze samochody uniemożliwiają wykonanie remontów, a po zmroku jest tak ciemno, że córka boi się chodzić do sklepu. Jest XXI wiek a tu jest jakiś ciemnogród – żali się jeden z naszych Czytelników. 

Egipskie ciemności, dziury i nieodśnieżone ulice. I o ile w pierwszym przypadku awarię można zwyczajnie usunąć, to wciąż pozostaje kwestia organizacji ruchu – Na tej przeklętej ulicy od dwóch tygodni nie świecą latarnie, energetyka odsyła mnie do Urzędu Miasta lecz niestety jest piątek (19.01). W zeszłym tygodniu przyjechali drogowcy łatać dziury, przyjechali i pojechali bo było to niemożliwe przez samochody zaparkowane na ulicy, podczas wczorajszej śnieżycy odśnieżanie również nie było możliwe – podkreśla Pan Grzegorz.

Choć poruszanie się ulicą Rejtana stanowi nie lada problem, to w przeprowadzonej na początku grudnia sondzie większość Czytelników stwierdziła, że nie chce aby znów stała się ona ulicą dwukierunkową.