Gmina Kamień Pomorski ogłosiła przetarg na przebudowę kolejnych ulic w centrum miasta. Chodzi o zdegradowane ulice Wysockiego, Kościuszki, Jagiełły, Plac Wolności i Pocztowej. Równolegle w mieście prowadzone są roboty związane z przebudowa ulicy Wilków Morskich oraz portu.

Gmina Kamień Pomorski przez najbliższych kilkanaście miesięcy stanie się wielkim placem budowy! Właśnie ogłosiliśmy przetarg na przebudowę ulic Jagiełły, Plac Wolności, Wysockiego, Kościuszki ze skrzyżowaniem Mickiewicza, Pocztowa. To projekt o dużym znaczeniu dla rozwoju miasta i bezpieczeństwa w ruchu zarówno samochodowym jak i pieszym. Poprawimy wizerunek – w lepszym zakresie skomunikujemy tereny uzdrowiska z centrum miasta i co istotne zdecydowanie usprawnimy ruch na ulicy Pocztowej. W zakresem prac objęta będzie przebudowa sieci sanitarnych, wodociągowych, elektro – energetycznych wraz małą infrastrukturą. Życzę sobie i wszystkim korzystającym z układu komunikacyjnego tych ulic, aby inwestycja o ile będzie to możliwe została ukończona przed sezonem letnim 2023 – mówi Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Przebudowa i rozbudowa ulic Wysockiego, Kościuszki, Plac Wolności, Jagiełły z przebudową infrastruktury technicznej – Kamień Pomorski, realizowana w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład.