Jarosław Tarnowski nowym pełniącym obowiązki dyrektora Ośrodka Kultury Gminy Wolin. Nowy szef wolińskiego ośrodka kultury zastąpił na tym stanowisku Joannę Kulikow, która w ub. tygodniu została odwołana przez Burmistrz Ewę Grzybowską.

Jarosław Tarnowski to absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu, gdzie ukończył studia na kierunku wychowanie fizyczne z nauczaniem zintegrowanym oraz edukacja dla bezpieczeństwa. Obecnie jest w trakcie studiów podyplomowych z zakresu animacji kulturalnej w Koszalińskiej Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych.

Był nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie. Pracował także w Gimnazjum w Sierosławiu, Szkole Podstawowej w Wolinie, Dargobądzu oraz Społecznej Szkole Podstawowej w Ładzinie. Wieloletni animator sportu, m.in. na tzw. Orliku. Z zamiłowania mors, biegacz i amator rowerowych wypraw turystyczno- rekreacyjnych. Sędzia lekkoatletyczny, instruktor nordic walking, fitness, turystyki kwalifikowanej rowerowej i kajakowej oraz nauczyciel tańca. Od lat współpracuje z lokalnymi stowarzyszeniami, fundacjami, klubami sportowymi, instytucjami pożytku publicznego oraz osobami fizycznymi.