O takie auto zabiegali kilka lat! Ciężki ratowniczo – gaśniczy wóz trafi wreszcie do Golczewa! Jest to jeden z 15 nowych wozów, który w tym roku trafi do Ochotniczych Straży Pożarnych w naszym województwie.

– MSWiA zaakceptowało listę jednostek OSP gdzie w 2022 roku trafią nowe wozy strażackie. 15 nowych wozów trafi w tym roku do zachodniopomorskich jednostek OSP. Zakup samochodów zostanie dofinansowany przez @MSWiA_GOV_PL we współpracy z Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska. Gminy gdzie działają OSP, do których trafią nowe wozy, zadeklarowały wkład własny do zakupu auta. W przypadku OPS Mścice wkład własny pochodzi z budżetu jednostki OSP – poinformował Sekretarz Stanu w MSWiA Paweł Szefernaker.

Koszt zakupu nowego wozu wyniesie około miliona złotych z czego dofinansowanie zewnętrzne ma wynieść aż 700 tys. złotych.

To dla nas bardzo dobra wiadomość która poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Gminy. Cieszę się że po wielu staraniach będziemy mogli kupić nowy samochód dla OSP w Golczewie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym dla tej sprawy. Nadal będziemy czynili starania na rzecz rozwoju OSP w naszej Gminie – nie kryje radości Burmistrz Maciej Zieliński.