Areszt Śledczy w Kamieniu Pomorskim oraz Odział Zewnętrzny w Buniewicach do likwidacji. Taką decyzję podjął Zbigniew Ziobro. Zarządzenie Ministra Sprawiedliwości pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa. 

Zgodnie z decyzją Zbigniewa Ziobry Areszt Śledczy w Kamieniu Pomorskim oraz Oddział Zewnętrzny Aresztu rozpoczną proces likwidacyjny 31 marca 2018 roku. Dokumentacja finansowo-księgowa oraz dokumentacja dotycząca spraw pracowniczych i funkcjonariuszy, w zakresie niepodlegającym archiwizacji, zostanie przejęta przez dyrektora Zakładu Karnego w Nowogardzie.

Przeznaczenie mienia znajdującego się w użytkowaniu likwidowanego Aresztu oraz Oddziału Zewnętrznego zostanie określona w odrębnej decyzji. Nadzór nad realizacją decyzji przejmie dyrektor okręgowy w Szczecinie.

Decyzja Ministerstwa jest o tyle zaskakująca, że jeszcze w kwietniu 2016 roku, Minister Patryk Jaki na specjalnej konferencji prasowej wskazał teren Oddziału Zewnętrznego Aresztu jako miejsce, w którym miałaby powstać hala produkcyjna w ramach programu „Praca Więźniów”