– Jest absolutnie kryzysowa sytuacja, znacznie gorsza, niż 4 lata temu – mówił o systemie ochrony zdrowia Jurek Owsiak. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Faktach po faktach TVN kilkukrotnie wspominał szpital w Kamieniu Pomorskim.

O alarmującej sytuacji w polskiej służbie zdrowia, mówił podczas wtorkowego programu Fakty po Faktach główny dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Dziwie się, że ministerstwo mówi o tym, że jest dobrze, a będzie nawet jeszcze lepiej – stwierdził Owsiak.

Kamień Pomorski oddział neonatologii, Wschowa, Skwierzyna, Świebodzice, Sławno, Kostrzyń nad Odrą i wiele innych. Dostałem informację o zamknięciu ponieważ według naszych umów, zasad sprzęt jest własnością szpitala ale jeżeli oddział lub szpital będzie likwidowany to my decydujemy co się z nim dalej dziejezaznaczył OwsiakProszę sobie wyobrazić, że Kamień Pomorski czy Wschowa nie mają oddziału położniczego, czegoś co od wielu lat tam funkcjonowało. Jeden F-35 coś nam załatwia, chcemy kupić ich sporo. Może dwa, może trzy trzeba poświęcić ale najważniejsze jest zdrowie Polaków. Naszym zdaniem sytuacja jest absolutnie kryzysowa, a mówienie że jest dobrze. Pytam się na jakiej podstawie? Ludzie stoją w kolejkach, mają problem z dostępem do lekarza