Zbliżające się święta i związana z nimi wyjątkowa atmosfera niestety nie udzieliła się wszystkim. Dowodem jest ujęty w środę przez świadków zdarzenia na parkingu w Wolinie mężczyzna oraz mieszkaniec Wrzosowa, który także zapisał się w policyjnych kronikach. Obydwaj dokonali szkód parkingowych będąc pod wpływem alkoholu. Teraz grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności. 

13 grudnia na parkingu przed sklepem w Wolinie poruszający się fordem 24 – letni mieszkaniec gminy gminy Przybiernów wjechał w znajdującego się przed sobą mercedesa. Mężczyzna nie zachował właściwego odstępu przez co doszło do kolizji. Ujęty przez świadków zdarzenia sprawca miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego pojazd odholowano, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy.

Ostatnich dni do udanych nie zaliczy także 39 – letni mieszkaniec Wrzosowa. Mężczyzna w niedzielny poranek (16.12) cofając swoje auto, uderzył w inny zaparkowany samochód. Badanie rzeźwości wykazało 0,78 promila alkoholu, w związku z czym sprawca stracił prawo jazdy.

Obydwaj kierowcy za swoje wyczyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet do lat 2 pozbawienia wolności.