Wczorajsze Uroczyste Spotkanie Świąteczno-Noworoczne nie było jedynym, które odbywało się w świątecznej aranżacji Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury. W godzinach wieczornych, podobnie jak w latach minionych, na swoje spotkanie ze środowiskiem gminnych seniorów, osób samotnych oraz innych gości (przedstawicieli gminnego samorządu, duchowieństwa, lokalnych organizacji i instytucji), zaprosił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Całość miała typowo wigilijną oprawę. Nie zabrakło klasycznych świątecznych potraw, a także serdecznych życzeń, podkreślonych opłatkiem. Wybrzmiała też wspólnie odśpiewana kolęda, a wspólnotową atmosferę podkreślił „betlejemski ogień”, przekazany każdemu z obecnych przez dziwnowskich harcerzy.

« z 3 »

Wcześniej, tj. tuż po godzinie 16.00, miały miejsce jasełka, przygotowane przez uczniów dziwnowskiej szkoły podstawowej. Przedstawienie, wzbogacone o świąteczną scenografię i specjalnie dobrane kostiumy, przenosząc oglądających w czasy biblijne, miało mocno zaakcentowane przesłanie – Starajmy się rozwijać duchowo i słuchajmy siebie nawzajem, obdarzajmy jak najlepszymi uczuciami, pamiętajmy o potrzebujących pomocy. Bądźmy lepsi każdego dnia, a okazane innym dobro, będzie do nas wracało.

źródło:
MOSiK Dziwnów