Prezes Kaczyński może być jedyną szansą na to, aby Narodowy Program Szczepień osiągnął sukces. Mimo, że na początku proces szczepień przebiegał sprawnie i pomyślnie. Na razie rządzący obserwują zastój. Coraz więcej manifestacji antyszczepionkowców, którzy kontestują sens szczepień przeciw covid-19. Działacze PiS, według nieoficjalnych informacji, namawiają prezesa PiS do tego, aby stał się twarzą programu szczepień w Polsce.

Do procesu szczepień na antenie Polsatu odniósł się niedawno minister zdrowia. – Na pewno osoby, które będą się szczepiły i szczepią się, już się zaszczepiły, nie mogą ponosić kosztu tego braku odpowiedzialności, który wykazują osoby nieszczepiące się. Więc na pewno będziemy poszukiwali, przygotowywali takie rozwiązania, które będą dawały możliwość osobom zaszczepionym niebycia poddanym tym rygorom – mówił Adam Niedzielski.

Słychać głosy, że Kaczyński jest jedyną deską ratunku, aby zmienić losy Narodowego Programu Szczepień. Czy prezes PiS przejdzie do ofensywy i zaangażuje się w akcje, która ma na celu promować szczepienia?