Jest już korekta rozporządzenia ministra finansów, które zostanie tak poprawione, by te błędy się nie mogły powtórzyć – powiedział Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości (PiS), w wywiadzie dla „Sieci”. Dodaje, że jego partia ma „pełną wolę doprowadzenia do kolejnego zwycięstwa, najlepiej w wyborach w roku 2023”.

Prezes PiS podtrzymał zapowiedzi, że na reformie podatkowej wprowadzonej wraz z Polskim Ładem nie stracą osoby, które zarabiają „normalnie”.

– Przyczyną jednorazowej mniejszej wypłaty w niektórych przypadkach był błąd w naliczaniu podatków. Jest już korekta rozporządzenia ministra finansów, które zostanie tak poprawione, by te błędy się nie mogły powtórzyć. Każdy nauczyciel, który stracił w styczniu, dostanie wyrównanie w lutym – odpowiedział Jarosław Kaczyński.

Po pierwszych styczniowych wypłatach okazało się, że ci, którzy mieli na reformie Polskiego Ładu nie stracić (zarabiający do 12,8 tys. zł brutto miesięcznie), otrzymali niższe wynagrodzenia niż wcześniej.

– Rzecznik rządu przeprosił za tę sytuację, i słusznie, bo to się nie powinno zdarzyć. Wnioski z tego zostaną wyciągnięte. Ale bardzo wszystkich proszę, by widzieć to wszystko w odpowiedniej skali. My błędy popełniamy, jak każdy człowiek, ale umiemy je skorygować, wycofać się z błędnych poczynań, przeprosić. Nie zmienia to faktu, że ogólna jakość naszych rządów jest w porównaniu z tym, co prezentowali nasi poprzednicy, jak niebo i ziemia – dodał prezes PiS