„Jarmark św. Ottona” spotkanie z historią o Misji Pomorskiej biskupa z Bambergu w nadchodzący weekend (6 – 7 lipca) po raz dziesiąty zagości w Kamieniu Pomorskim. Od godziny 10 do 18 będziecie mieli okazję zobaczyć przemarsz orszaku św. Misjonarza z mariny do katedry, wykłady historyczne, inscenizacje, prezentacje muzyki średniowiecznej gry i zabawy. Wystawiać się będą odtwórcy życia średniowiecznego XII w.

Uroczyste rozpoczęcie Jarmarku zaplanowano na sobotę o godzinie 11:00. Na gości będzie czekać bogaty program, w którym nie zabraknie muzyki dawnej. Przez cały weekend odbędą się inscenizacje historyczne ukazujące misyjną działalność św. Ottona na Pomorzu. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o tym fascynującym okresie w historii regionu. Nie tylko historia będzie na pierwszym planie, ale również tradycyjne rzemiosło i kuchnia.

Rekonstruktorzy życia średniowiecznego zaprezentują dawne techniki rzemieślnicze, a także przygotują tradycyjne potrawy, które pozwolą przenieść się w czasie nie tylko duchem, ale i podniebieniem. Organizatorzy zapraszają na Jarmark wszystkich – zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających miasto. To wydarzenie stanowi wspaniałą okazję do poznania kultury i historii regionu, a także spędzenia czasu w niecodziennej atmosferze.