To już ósmy raz część naszego miasta przeniesie się w czasie. Na placu przy Katedrze powstanie słowiańska osada a na błoniach przy murach obronnych rozłożą swój obóz łucznicy.
Każdy odwiedzający będzie mógł zapoznać się z pracą rzemieślników czy skosztować jadła przyrządzanego na dawne sposoby. Będą tradycyjne sery, miody, mięsa, każdy znajdzie coś dla siebie.

W sobotę o godzinie 11:00 do osady przybędzie Biskup Otton z Bambergu. Co stanowić będzie uroczyste otwarcie Jarmarku.To jednak nie koniec atrakcji. O godzinie 12:00 zapraszamy na inscenizacje pt. „Historia Jana Wyszaka – przypowieść o pomorskich chąsnikach”. Poświęcona ona jest legendarnemu Wyszakowi, który był pomorskim mieszczaninem, kupcem, ale też jednym z słowiańskich średniowiecznych piratów, siejącym postrach na Bałtyku chąsnikiem. Następnym punktem programu, którego nie może przegapić żaden miłośnik historii jest Wykład w Wirydarzu (godzina 13:00 wirydaż katedralny). Przeprowadzi go dr Łukasz Gładysiak, temat wykładu „Pomorskie wojny Bolesława Krzywoustego”.

O godzinie 15:00 zapraszamy na inscenizacje „Jak kancelista Otto biskupem Bambergu został”.  O godzinie 16:00 odbędzie się prezentacja średniowiecznych wojów. Przez cały czas trwania Jarmarku  zapraszamy na pokazy rzemiosł, pokazy walk oraz na stoiska kupców oferujących tradycyjne wyroby i rękodzieło. Jarmark Św. Ottona to nie tylko historia. Obok odtwórców historycznych w trakcie Jarmarku będą prezentować się różne organizacje działające na terenie naszego powiatu. O godzinie 12:00 Koła Gospodyń Wiejskich zapraszają na festiwal gołąbków. Te kulinarne konkury stały się już tradycją Jarmarku Św. Ottona. W sobotę Jarmark zakończy się o godzinie 19:00 . 

W niedzielę zapraszamy do odwiedzenia naszej osady od godziny 11:00. Jarmark zakończy się w niedzielę o godzinie 14:00

Organizację Jarmarku Św. Ottona  wsparli:
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
P.H.U BUDMAR Marek Niedośpiał