W najbliższą sobotę i niedzielę, 8 i 9 lipca 2023 roku, miłośnicy historii będą mogli zanurzyć się w świecie średniowiecza podczas IX Średniowiecznego Jarmarku św. Ottona, który odbędzie się przy katedrze. Jest to wyjątkowe wydarzenie, które przeniesie nas w czasie do epoki św. Ottona i jego misyjnej działalności na Pomorzu.

Uroczyste rozpoczęcie Jarmarku zaplanowano na sobotę o godzinie 13:00. Na gości będzie czekać bogaty program, w którym nie zabraknie muzyki dawnej. O godzinie 15:00 odbędzie się koncert zespołu specjalizującego się w dawnych brzmieniach, co na pewno zachwyci fanów historycznej muzyki.

Jednak to nie koniec atrakcji. Przez cały weekend odbędą się inscenizacje historyczne ukazujące misyjną działalność św. Ottona na Pomorzu. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o tym fascynującym okresie w historii regionu. Nie tylko historia będzie na pierwszym planie, ale również tradycyjne rzemiosło i kuchnia. Rekonstruktorzy życia średniowiecznego zaprezentują dawne techniki rzemieślnicze, a także przygotują tradycyjne potrawy, które pozwolą przenieść się w czasie nie tylko duchem, ale i podniebieniem.

Organizatorzy zapraszają na Jarmark wszystkich – zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających miasto. To wydarzenie stanowi wspaniałą okazję do poznania kultury i historii regionu, a także spędzenia czasu w niecodziennej atmosferze. Jarmark otwarty będzie w sobotę od godziny 10:00, a w niedzielę gości przyjmować będzie do godziny 14:00.

fot. Daniel Kowaliński