Magia świąt zagościła jak co roku na parkingu przy Zespole Szkół Publicznych w Golczewie. W powietrzu unosiły się wspaniałe zapachy, a w tle można było usłyszeć brzmienie kolęd i pastorałek.

Na świątecznych straganach przygotowanych przez Sołectwa i Stowarzyszenia można było kupić przepiękne dekoracje i ozdoby świąteczne, a także spróbować pysznych ciast i innych potraw. Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Wolina na swoim stoisku zaprezentowało historie oraz pochodzenie stowarzyszenia. Serowarnia „Pod siódemką” serwowała pyszne sery, a pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Golczewie wraz z członkami parafialnego zespołu Caritas oraz Regionu Dobrego Wsparcia przygotowali wigilijny poczęstunek w postaci pierogów i barszczyku.

Podczas sobotniego święta Poseł na Sejm RP Jarosław Rzepa wręczał uczestnikom śliczne choinki, a dla tych dla których nie starczyło, w świąteczne drzewko można było zaopatrzyć się na stanowisku pracowników Nadleśnictwa Rokita.

Na Jarmarku nie mogło zabraknąć części artystycznej. Mogliśmy usłyszeć piękne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, w wykonaniu dzieci z zajęć muzycznych GOKiS pod opieką Pani Wiktorii Kiełbasy oraz Pań z zespołu „Maliny” działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Golczewie. Wprawiły one uczestników Jarmarku w świąteczny nastrój nadchodzących Święta Bożego Narodzenia.

Dla najmłodszych w programie były zabawy i konkursy, które zostały przygotowane przez pracowników GOKiS-u. Najważniejszym punktem świątecznego kiermaszu była wizyta Św. Mikołaja, który obdarowywał słodkimi upominkami oraz wręczał niespodzianki za udział w konkursach.

408730338 736072405217456 860029071401974684 n
« z 39 »

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego wyłoniono laureatów i wręczono nagrody dla uczestników konkursu na „Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową”.

Kategoria I – III
I miejsce – Maja Leus
II miejsce – Barbara Kaczmarek
III miejsce – Nadia Furtak

Kategoria IV – VIII
I miejsce – Zofia Kawka
II miejsce – Jakub Frymus
III miejsce – Oliwia Kwiatkowska

Kategoria Open:
I miejsce – Lidia Rzepecka
II miejsce – Jolanta Belewska
III miejsce – Lucyna Pałubska

Wyróżnienie: Jakub Siedlecki, Kalina Adamowicz, Martyna Kamińska

Serdeczne podziękowania za wsparcie przy organizacji jarmarku kierujemy do wszystkich uczestników i organizatorów: Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie, Ośrodka Pomocy Społecznej w Golczewie, Caritasu oraz Parafii Golczewo, Strażaków jednostek OSP, Radnym Rady Miejskiej w Golczewie, sołectw, wystawców, a także do wszystkich stowarzyszeń, do Pana Jacka Kuleszy za poprowadzenie imprezy, do Zespołu śpiewaczego „Maliny” działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Golczewie oraz dzieciom z zajęć muzycznych GOKiS za muzyczne wprowadzenie w świąteczny klimat. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli starań, by tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy mógł się odbyć.

źródło:
UM w Golczewie