Także w Golczewie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego można było poczuć magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Na placu przy Restauracji Herbowa panowała niecodzienna atmosfera, w powietrzu unosiły się świąteczne zapachy, a w tle można było usłyszeć brzmienie kolęd i pastorałek.

Na specjalnie przygotowanych świątecznych straganach każdy z gości mógł zaopatrzyć się m.in. w ozdoby i dekoracje świąteczne oraz skosztować przepysznych ciast i pierników. Dla każdego został przygotowany wigilijny poczęstunek z pierogami i barszczykiem, który można było otrzymać od pracowników OPS-u w Golczewie. U Nadleśnictwa Rokita była możliwość zakupienia świątecznych drzewek.

Miłą niespodzianką podczas dzisiejszego kiermaszu była wizyta Pana Jarosław Rzepa poseł IX kadencji na Sejm RP, który uczestnikom wręczał słodkie pierniki. Na jarmarku nie mogło zabraknąć części artystycznej. Piękne kolędy i świąteczne piosenki, w wykonaniu zespołu „Maliny” działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku, wprawiły w świąteczny nastrój i zwróciły uwagę na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Dla najmłodszych w programie były zabawy i konkursy, które zostały przygotowane przez pracowników GOKiS-u, a w punkcie strażackim 🚒OSP można było również poćwiczyć na specjalnie przygotowanym fantomie do udzielania pierwszej pomocy. Najważniejszym punktem świątecznego kiermaszu była wizyta Św. Mikołaja, który obdarowywał słodkimi upominkami oraz wręczał niespodzianki a udział w konkursach.

Serdeczne podziękowania za wsparcie przy organizacji jarmarku kierujemy do wszystkich uczestników i organizatorów: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie, Ośrodka Pomocy Społecznej w Golczewie, Strażaków jednostek OSP, Regionu Dobrego Wsparcia, Caritasu i Parafii Golczewo, a także do Pana Jacka Kuleszy, Pawła Grasia oraz wszystkich stowarzyszeń, sołectw i wystawców, którzy dołożyli starań, by tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy mógł się odbyć. Restauracji Herbowa, Piekarni i Cukierni Żelek, Nadleśnictwu Rokita oraz Radnym Rady Miejskiej w Golczewie dziękujemy za ofiarną pomoc i okazałą życzliwość.

« z 38 »