Dziwnówek po raz pierwszy  przygotowuje się do rozprowadzenia świątecznej atmosfery dzięki corocznemu Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu, który odbędzie się w sobotę, 9 grudnia 2023 roku. Wydarzenie zapowiada dzień pełen radości, tradycji i ducha wspólnoty, trwający od 12:00 do 20:00 na miejscowym placu przy ulicy Kamieńskiej.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie specjalna wizyta Świętego Mikołaja o godzinie 17:00, który ma dostarczyć odrobinę magii i worek pełen uśmiechów dla dzieci i dorosłych. Na jarmarku będzie również można otrzymać wcześniej zarejestrowane paczki dla dzieci, na które można się zapisać do 24 listopada, kontaktując się z panią sołtys Ewą Słomczyńską.

Odwiedzający mogą liczyć na różnorodne świąteczne atrakcje, w tym tradycyjne śpiewanie kolęd, malowanie twarzy i szeroki wybór dekoracji bożonarodzeniowych do podziwiania i zakupienia. Jarmark będzie również prezentował ręcznie wykonane rękodzieła, idealne dla tych, którzy szukają unikatowych prezentów, a tradycyjne świąteczne jedzenie będzie dostępne do skosztowania, przybliżając smaki sezonu.

Lokalna grupa społecznościowa Dziwnówka rozszerza zaproszenie do handlowców i rzemieślników do rezerwacji miejsc na tym wydarzeniu. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z podanym numerem telefonu.