10.09.2019; Warszawa. Robert Górski i Monika Sobień.
Fot. Adam Tuchlinski dla Wydawnictwa Czerwone i Czarne

Serdecznie zapraszamy 9 czerwca 2021 r. o godz. 19.00 do Parku Zdrojowego im. Fryderyka Chopina w Międzyzdrojach, gdzie odbędzie się niesamowite spotkanie z Robertem Górskim zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach we współpracy z Międzynarodowym Domem Kultury. Moderatorem wieczoru autorskiego w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki będzie Monika Sobień-Górska, współautorka książki „Jak zostałem Prezesem”.

Robert Górski, artysta kabaretowy, komik, satyryk i lider Kabaretu Moralnego Niepokoju opowie nam o najpopularniejszym polskim serialu pt. „Ucho Prezesa”, gdzie wcielił się w postać polityczną doskonale wszystkim znaną. Będziemy mogli posłuchać, co skłoniło go do napisania książki pt. „Jak zostałem Prezesem” i dlaczego wybrał akurat taką rolę w serialu. 

Monika Sobień-Górska, prywatnie żona Roberta Górskiego, a zawodowo dziennikarka, pisarka i scenarzystka. Prowadzi magazyn internetowy WeMen, który sama stworzyła. Zamieszcza w nim wywiady ze znanymi mężczyznami m.in. Modestem Amaro. Podczas spotkania opowie o swojej najnowszej książce „Ukrainki”, w której opisała Polaków z punktu widzenia kilkudziesięciu Ukrainek pracujących w Polsce. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co Robert Górski sądzi o kocich kłaczkach na marynarce Prezesa, co myśli o kobietach w polityce, jakie były początki „Ucha Prezesa”, a także jak widzą nas obcokrajowcy i skąd pomysł na książkę „Ukrainki” to nie może zabraknąć Cię na tym wydarzeniu. Podczas wieczoru będzie można nabyć książki naszych gości wraz z autografem. 

Po długiej przerwie związanej z pandemią, nasza biblioteka znów zaprasza swoich czytelników do uczestnictwa w spotkaniach autorskich. Wszystko oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego. W razie niepogody spotkanie odbędzie się w Sali Teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach z ograniczoną liczbą miejsc.

 Serdecznie zapraszamy i życzymy dobrej zabawy!