23 czerwca 2018 na wodach  Dziwny odbyła się czwarta edycja Regat Kajakarskich o Puchar Przechodni Pani Prezes UKS „Albatros” Wolin. Trasa biegła dookoła Wyspy Ostrów.  Na starcie stanęło sześć osad kajakarskich : ubiegłoroczni zwycięzcy Andrzej ( ojciec) i Dominik ( syn) Wolińscy, Marcin Rzepka i Andrzej Sykuła,  Lucjan Woszczyk i Jakub Łukaszewicz, Szymon Kurzela i Jakub Kwieciński, po raz pierwszy wystartowały osady mieszane : Jola Smardzewska i Marek Matys, Agnieszka i Daniel Szymczak.

Start nastąpił o godzinie 11.15. Do pierwszego południowego nawrotu przy   Wyspie Ostrów jako pierwsi przypłynęli Lucek Woszczyk i Jakub Łukaszewicz, za nimi w niewielkiej odległości pozostałe osady. Przy nawrocie od północnej strony Wyspy kolejność była  bez zmian, po minięciu mostu miejskiego Wolińscy zaczęli wiosłować szybciej i mocniej i ponownie wygrali. Puchar pozostaje u Andrzeja i Dominika Wolińskich, drugie miejsce dla Lucjana Woszczyka i Jakuba Łukaszewicza , trzecie miejsce zajęli Marcin Rzepka i Marcin Sykuła. Na osobne uznanie zasługują osady mieszane, obie wiosłowały mocno i równo – Daniel i Agnieszka Szymczakowie wpłynęli na czwartym miejscu, na piątym  Jola Smardzewska i Marek Matys, wyścig zamknęli Jakub Kwieciński i Szymon Kurzela. Zwycięzca jest jeden ale dyplomy były dla wszystkich.

Za rok ponownie wszyscy mamy szansę ścigać się i zdobyć Puchar. W klubie UKS „Albatros” kajaki czekają na wszystkich chętnych. Do wioseł po Puchar !!!

tekst : J. Łukaszewicz
zdjęcia : A. Berdowski