„Mali Ratownicy” to projekt realizowany przez markę Volkswagen, którego celem jest propagowanie odpowiedzialnych postaw społecznych, poprzez udzielania pierwszej pomocy. Dzięki Volkswagenowi każde dziecko może zostać superbohaterem . Projekt „Mali Ratownicy” uczy dzieci samodzielności i radzenia sobie w trudnych sytuacjach, wzmacnia je i sprawia, że stają się silniejsze oraz mogą lepiej radzić sobie w życiu. Od 3 do 5 sierpnia Volkswagen zaprasza do strefy Małych Ratowników w Dziwnowie – tam wszystkie dzieci będą mogły zostać superbohaterami.

Jak sprawić, żeby dziecko wydobyło drzemiącą w sobie moc i dołączyło do ekipy 10 tys. superbohaterów, czyli Małych Ratowników Volkswagena?

Wystarczy zabrać je na plażę w Dziwnowie od 3 do 5 sierpnia. W specjalnej strefie na najmłodszych czeka mnóstwo atrakcji, zabaw i wyzwań, a także nauka pierwszej pomocy. Dzięki akcji „Mali Ratownicy”, dzieci uczą się ratowania życia, stają się samodzielne i pewne siebie, celem programu jest bowiem propagowanie odpowiedzialnych postaw społecznych.

W dzieciach drzemie wielka moc i potencjał do bycia superbohaterami. Trzeba tylko pozwolić im na odrobinę samodzielności i mnóstwo dobrej zabawy. To właśnie czeka najmłodszych w strefie „Małych Ratowników”, którą na dziwnowskiej plaży przygotował Volkswagen. Tam dzieci nie tylko wspaniale spędzą czas, ale nauczą się czegoś niezwykle ważnego – udzielania pierwszej pomocy. Każdy rodzic, który chce, aby jego dziecko zdobyło tę supermoc,  powinien wraz z pociechą odwiedzić czynną od 9:00 do 17:00 strefę, która w dniach 3-5.08 pojawi się w Dziwnowie. Tam, pod czujnym okiem profesjonalnych ratowników medycznych oraz animatorów, dzieci staną się superbohaterami.

To już kolejne lato, podczas którego Volkswagen uczy dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy. W ubiegłym roku strefa „Małych Ratowników” cieszyła się olbrzymim powodzeniem, nie tylko dlatego, że dzieci zdobywały umiejętność ratowania życia, ale przede wszystkim ze względu na atmosferę jaka tam panowała. W tym roku będzie jeszcze ciekawiej! Dzieci przeżyją przygodę, wkroczą w świat superbohaterów i wyjdą ze strefy zadowolone, radosne, a także pewne siebie, bo wyposażone w niezwykle ważną umiejętność.

„Program Mali Ratownicy to coś więcej niż tylko nauka zasad udzielania pierwszej pomocy. Przede wszystkim zależy nam na tym, aby dać nowym pokoleniom umiejętność ratowania życia i radość pomagania innym. Chcemy, żeby wszystkie dzieci zostały superbohaterami i wiedziały, jak się zachować w trudnej sytuacji, żeby były samodzielne i odważne. Wierzymy, że dzieci właśnie takie są, bo w każdym z nich drzemie potencjał do bycia superbohaterem” – mówi Michał Szaniecki, Dyrektor Marketingu marki Volkswagen.

Strefa Małych Ratowników zlokalizowana będzie w strefie Projektu Plaża TVN, w Dziwnowie, przy zejściu na plażę. Animacje i nauka pierwszej pomocy odbywać się będą od 9 do 17. Dla dzieci przygotowano także nagrody, czyli dyplomy i plecaki. Honorowy patronat nad projektem sprawuje Rzecznik Praw Dziecka.