– Wyjdźmy wszyscy na ulice miast, miasteczek, wiosek, wsi 20 stycznia o godzinie 20 i wyślijmy światełko do nieba! – piszą w komunikatach na jednym z portali społecznościowych Czytelnicy. Niektóre osoby zwracają się do naszej redakcji z pytaniem, czy o godzinie 20 przy Ratuszu w Kamieniu Pomorskim odbędzie się jedno z takich zgromadzeń. Wszystko ramach poparcia dla dyrygenta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!  

Nikt na świecie nie zrobił dla dzieci tyle ile Jurek i to dzięki jego pomysłowi powstała tak piękna inicjatywa. Pomysł powstał w 1993 roku, trwał do wczoraj i trwać będzie! Ludzie wyjdźmy na ulicę i pokażmy ile nas jest za Nim! To nie Jurek Owsiak i WOŚP są winni tragicznej śmierci Prezydenta Adamowiczabrzmi część przesłania – Wyjdziecie? 20 stycznia o godzinie 20, niech to będzie pokojowe tylko po to, żeby wyrazić swoje poparcie dla Jurka. My jesteśmy i Ty jesteś! 

Planujecie swoją obecność pod kamieńskim ratuszem? Jak tłumaczą urzędnicy, nikt nie chce upolityczniać spontanicznego zdarzenia, dlatego w planach nie ma żadnej oficjalnej imprezy.