Zakopane odpady pochodzące z nielegalnego demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji – ujawnili inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Pozostałości składowano w Sosnowicach (gm. Golczewo) na obszarze około 1 hektara!

„Trwa szacowanie ilości odpadów. Po numerach ustalamy liczbę pojazdów, która była poddana nielegalnemu demontażowi i ich właścicieli” – przekazał PAP rzecznik prasowy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie Michał Ruczyński.

„Sprawdzamy, czy odpady są tylko w pierwszej warstwie, czy niżej. Po ustaleniu szczegółowych danych: ilości i rodzajów, sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury” – dodał.

Według wstępnych szacunków, odpady po nielegalnym demontażu pojazdów znajdują się na obszarze około 1 ha w Sosnowicach (pow. kamieński).

„Sprawcy nie było na miejscu zdarzenia i nie został jeszcze zatrzymany. Jest za nim wystawiony list gończy” – przekazała st. sierż. Katarzyna Jasion z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

Jak przekazał Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie, za czyn nielegalnego zbierania odpadów w miejscu na ten cel nieprzeznaczony, bez zezwolenia grozi kara do 1 mln zł.

źródło:
PAP