W niedzielne popołudnie w gminie Międzyzdroje zostało zorganizowane spotkanie ze Świętym Mikołajem dla dzieci. Grudniowa niedziela była pełna pozytywnych wrażeń i na pewno zapisze się na długi czas w pamięci naszych dzieci, rodziców oraz dziadków i babć, którzy przybyli na spotkanie ze Świętym Mikołajem! Mikołaj przyjechał swoim bajecznym pociągiem pełnym prezentów. Był to bardzo pracowity dzień dla niego i jego pomocników.

Od godziny 11:00 świąteczny pociąg Mikołaja wyruszył w podróż po Gminie Międzyzdroje zaczynając na parkingu przy Wzgórzu Zielonka w Lubinie, Parkingu przy Jeziorku Turkusowym w Wapnicy, Placu przy OSP w Międzyzdrojach, a ostatnim przystankiem była Aleja Gwiazd. Na każdym przystanku animator Elf Rafał zachęcał wszystkich licznie zgromadzonych, starszych i młodszych do aktywnego spędzenia czasu.

Zabawa mikołajkowa dla dzieci to jedno z wielu wydarzeń, które organizowane jest w naszej gminie. I jedno z tych, które znakomicie wpisuje się w radosną atmosferę,  która panuje wokół wszystkich działań związanych z aktywizowaniem mieszkańców Międzyzdrojów. W zabawie z Mikołajem uczestniczyło dużo dzieci, od najmłodszych aż po uczniów starszych klas szkoły podstawowej. Najważniejszym momentem dnia było przybycie Świętego Mikołaja z pociągiem pełnym prezentów! Pomimo tego, że jest on ostatnio bardzo zapracowany rozdał ponad 500 paczek! Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone i uśmiechnięte. Impreza mikołajkowa została zorganizowana przez Międzynarodowy Dom Kultury.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy nam pomogli w organizacji imprezy mikołajkowej tj.: Stowarzyszenie „Rodzina”, Panu Robertowi Ligenzie właścicielowi Holiday Express Międzyzdroje (pociąg, który woził Św. Mikołaja) oraz Pizzerii 7 Avenue, Panu Dariuszowi Kalembie kierowcy naszego mikołajkowego pociągu, Państwu Jagodzie i Markowi Stępień – Oceanarium Międzyzdroje, Panu Wojtkowi Ryfczyńskiemu i Krzysztofowi Andrearczyk – Bałtyckiemu Parkowi Miniatur, Firmie KukuCorn, Panu Mateuszowi Flotyńskiemu Prezesowi Spółki Nowe Centrum, Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyzdrojach, Grzegorzowi Komorowiczowi – Fun Park Międzyzdroje, Firmie Netto oraz Panu Brajanowi Jędrzejewskiemu.

Impreza mikołajkowa rozpoczyna czas oczekiwania na najpiękniejsze święta w roku, czas świątecznej atmosfery, śniegu, choinki, prezentów, kolędy… więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia. Do zobaczenia za rok!

MDK Międzyzdroje