Najbliższe godziny mogą przynieść bardzo gwałtowną i niebezpieczną pogodę. IMGW ostrzega przed burzami z gradem.

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega o burzach z gradem we wszystkich powiatach.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad. Najintensywniejsze zjawiska wystąpią po południu. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 08:00 do godz. 18:00 dnia 20.07.2020 r. Stopień zagrożenia 1 w skali 3-stopniowej.

Niebezpiecznie może być także w strefie brzegowej. Nad morzem prognozowane są burze z porywami wiatru i intensywnymi opadami deszczu, lokalnie gradu. Porywy wiatru 8 do 9 w skali B. Zjawisko może wystąpić od godz. 10:00 do godz. 18:00 dnia 20.07.2020 r. Stopień zagrożenia 2 w skali 3-stopniowej.

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.